Čiernenie pri izbovej teplote

NOVINKA

Čiernenie oceľových a liatinových produktov

Výrobca: ELPOTECH, spol. s r.o.

Technológia je určená predovšetkým na čiernenie ocele a liatiny na hladkých aj drsných povrchoch. Vytvorená čierna vrstva na povrchu kovu má hrúbku 0,1 až 0,3 mikrónu, a preto vyhovuje aj pre veľmi náročné dielce s úzkou toleranciou rozmerov. Technologický postup zahŕňa postupné odmasťovanie, kondicionovanie, čiernenie a protikoróznu ochranu.

Diely pre čiernenie je vhodné dodať:

  • Suché
  • Bez mastnoty
  • Bez popisov farbami, fixami a podobne
  • Bez mechanických nečistôt (vrátane polepov)
  • Bez okují

Dodanie dielov v rozpore s vyššie uvedeným môže mať vplyv na kvalitu čiernenia. Po predchádzajúcej dohode je možné dodať diely napr. mastné na odmastnenie,...

Pri prijatí sa prevádza iba námatková kontrola prípadné poškodenie sa dá odhaliť až po zahájení prác na dieloch. Na vyžiadanie je možné doobjednať 100% kontrolu dielov pred čiernením. Rovnako je možné doobjednať špeciálne zaobchádzanie s dielmi a špeciálne balenie dielov podľa požiadavok zákazníka.

Počas procesu čiernenia môže dôjsť k drobným dotykom jednotlivých dielov s čierniacim zariadením i vzájomne medzi dielmi. Vznik prípadných drobných oterov, oderkov, tieňov nie je považované za vadu. Pri procese čiernenia je neprípustný vznik hlbokých škrabancov, vrypov, mechanických stôp a máp po oplachu.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie